HALKBANK'DAN KADIN ESNAF VE SANATKARIMIZA DESTEK.

Halkbankası Afyonkarahisar Merkez Şube Müdürü Birkan Meydan ile Portföy yöneticisi İlknur Eren Birlik Başkanımız Abdülkadir Konak’ı makamında ziyaret ettiler. ESOB Başkanımız Abdülkadir Konak ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini belirterek misafirlerine teşekkür etti.

Ekonomik gelişmede, istihdamı arttırmada ve sürekli üretim ile satış organizasyonunda önemli rol üstlenen Kadın Girişimcilere, Halkbank tan destek paketi. Bir iş fikrine dayalı olarak ilk defa iş kuracak ya da işini kurmuş olan Kadın Girişimcilerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla Halkbankası tarafından ?Kadın Girişimci Kredisi verilecek.

KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ

Ziyarette Halkbank Müdürü Birkan Meydan konuyla ilgili açıklamasında; İlk defa işini kuracak ya da hâlihazırda işini kurmuş olan kadınlarımıza yönelik Kadın Girişimci Kredisi ürünümüzü hayata geçirdik. Kadın girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmak ve iş fikirlerinin filizlenmesine imkân tanımak amacıyla 100 bin liraya kadar destek veriyoruz. Diye konuştu. Müdür Meydan Bu arada kadın girişimcilerimize pozitif ayrımcılık yaptığımızın da altını çizmek isterim.

Örneğin; İşini yeni kurmuş ( kuruluş tarihi 6 aydan az olan ) ya da yeni kuracak olan kadın girişimcilerimiz için 50.000 TL, işini kurmuş kadın girişimcilerimiz için 100.000 TL ye kadar yıllık % 16 ile KADIN GİRŞİMCİ kredi imkanımız mevcuttur. Oda üyesi, kuruluş tarihi itibari ile 6 ay süreyi tamamlamış kadın girişimci, esnaf ve sanatkârlarımız içinse 275.000 TL limitli düşük faizli kredi kullanma imkânı sunuyoruz. Üreten Türkiye nin Bankası olarak, yaratıcı fikirlerini hayata geçirmek isteyen, üretmek isteyen kadınlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Çünkü toplumda kadınların, ekonomik yaşamın her alanında var olmaları gerektiğini düşünüyoruz. Halkbank olarak; üreten, çalışan, toplumsal gelişmeye ve kalkınmaya katkı sunan herkesin, özellikle kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti. Ziyaret güncel konuların ve piyasaların istişare edilmesi ile sona erdi.

KADIN GİRİŞİMCİ KREDİSİ HAKINDA DETAYLAR

Kadın Girişimcilerin kullanabileceği azami kredi limiti; * İşini kurmuş olan kadın girişimciler için azami 100.000 TL, * Yeni iş kuran kadın girişimciler (6 aydan kısa süredir faaliyette bulunan) için azami 50.000 TL dir. Kadın Girişimcilere yukarıda belirtilen azami limitler kapsamında; asgari 5.000 TL Ticari KMH (Dost Hesap) ve asgari 5.000 TL limitli Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ/Business/Esnaf Kart) ürünleri sunulacaktır.

Kredi özellikleri; * Kredi vadesi; azami 6 ay Anapara Ödemesiz Dönem olmak üzere toplam azami 36 Aydır. * Kredi, Aylık Eşit Taksitli olarak kullandırılabilecektir. * Ödemesiz dönem faizleri 3?er ayda bir tahsil edilecektir. * Kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden Havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmayacaktır. Kredi başvurusu esnasında Kadın Girişimcilerin aşağıda belirtilen kriterleri sağlamaları gerekmektedir; * Gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az %50?si başvuru tarihi itibarıyla Kadın Girişimcilere ait olan tüzel kişi işletmeler başvuruda bulunabilecektir. * Kadın Girişimcinin krediyi kullanabilmeleri için işletmeyi kurmuş olması veya bir işyeri kurmadan ikametgâhını işyeri olarak kullanan girişimcilerde, kayıtlı olduğu Vergi Dairesinden alınmış vergi mükellefi olduğunu gösteren belge aranacaktır. * Kredi talebinde bulunan Kadın Girişimci, sahibi/ortağı olduğu işletmenin yönetimine ve faaliyetine aktif olarak katılıyor olmalıdır. * Tüzel kişi şirketlerde birden fazla kişinin Kadın Girişimci kriterlerine uygun olması halinde, yalnızca bir girişimci kredi kullandırılabilecektir.