ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODAMIZDAN BİRLİĞİMİZE ZİYARET.

Afyonkarahisar Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanımız Mevlüt Ülker ile Başkan Vekilimiz Veli Seyman Birlik Başkanımız Abdülkadir Konak’ı makamında ziyaret ettiler. Birlik Başkanımız Abdülkadir Konak ziyaretlerinden dolayı Başkan Mevlüt Ülker ve Başkan Vekili Veli Seyman’a teşekkür etti. Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mevlüt Ülker ve Başkan Vekili Veli Seyman Covid 19 salgını nedeniyle taşıma sektöründeki esnaf ve sanatkârların sorunları hakkında ESOB Başkanımız Abdülkadir Konak’a bilgiler verdiler.

Taşıma sektöründeki özellikle servisçi, taksici, minibüsçü gibi meslek mensubu esnaf ve sanatkârlarıın Pandemi döneminde çok büyük zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını, bu sektördeki esnaf ve sanatkarın yok olmak üzere olduğunu evine ekmek götüremediğini belittiler. Geçtiğimiz dönemde taşımacılık sektöründeki esnaf ve sanatkara Devletimizin bir takım desteklerinin olduğunu ancak bunların yeterli olmadığını, salgın hastalığın gelinen noktada dahada kötüye gittiğini, taşıma sektöründeki esnaf ve sanatkarın ayakta kalabilmesi için Devletimizin köklü ve etkili tedbirler alması gerektiğini ifade ettiler.

ESOB Başkanımız Konak’ta ziyarette yaptığı açıklamada; Pandemiden tüm esnaf ve sanatkarımız etkilendi. Ancak bunların başında taşıma sektöründe faaliyet gösteren esnafımız gelmekte. Bildiğiniz üzere bu sıkıntılı dönemde tüm esnaf ve sanatkarımızın sorunlarını taleplerini gerek radyo, televizyon, gazete gibi medya kuruluşlarımız vasıtasıyla gerekse bizleri ziyarete gelen Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, parti yetkililerimize ve diğer tüm yetkili mercilere ilettik, fırsat buldukça da iletmeye devam ediyoruz. Son olarak geçtiğimiz hafta Ankara da Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonumuzun Kurul toplantılarına katılarak hem taşımacılık sektöründeki hem de diğer sektörlerdeki sorunları, istek ve önerilerimizi Sayın Genel Başkanımız Bendevi Palandökene de bizzat ilettim. Sayın Genel Başkan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Pandemi döneminden etkilenen esnaf ve sanatkarın sorunlarını, istek ve taleplerini içeren bir mektup gönderdi. Esnaf ve sanatkarımızın daima yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız bu istek ve taleplerimize ümit ediyorum ki karşılık verecektir. Diye konuştu.