YANGIN RİSKLERİ VE YANGIN SİGORTALARI TOPLANTISI YAPILDI.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği işbirliği ile, Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Allianz Sigorta’nın katkısı ile ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser'in ev sahipliğinde ATSO hizmet binasında “Yangın Riskleri ve Yangın Sigortaları” konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanımız Abdülkadir Konak, Başkan Vekilimiz Atila Kocabaş, Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Tan, Afyonkarahisar Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanımız Mehmet Karagöz, Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Özerdem, İl Afet ve Acil Durum Müdürü @Mehmet Buldan, İl Dernekler Müdürü Ahmet Nuri Gök, Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürü Cem Kasapoğlu, ATSO Meclis Üyeleri Şükrü Bızıkçı, Ahmet Beşkardeş, ATSO 24. Meslek Komitesi (Sigorta İşletmeleri) Başkanı Funda Güleç Yaman, 24 Meslek Komite üyeleri ve sigorta acenteleri katıldı.

YANGIN SİGORTASI DA ZORUNLU OLMALI Toplantıda konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Sigorta bir önleyici tedbirdir. Sigorta bir lüks değil, bir ihtiyaçtır. DASK, devletin zorunlu kıldığı bir sigortadır. Türkiye genelinde bu poliçenin yaptırılma oranı yüzde 50, ilimizde ise yeni projelerle birlikte yüzde 33. Bu oranın artırılması gerekiyor. Bence deprem sigortası zorunlu olduğu gibi yangın sigortası da zorunlu olmalı. Yangın bölgesel de olabiliyor. İtfaiye imkanımız Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban döneminde oldukça artırıldı. Evlerimizde, işyerlerimizde son teknolojiyi de kullansak, yangından sigorta ile de korunmak gerekiyor” dedi. BİLİNÇLENME GEREKİYOR Serteser, şöyle devam etti: “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı olarak tüm üyelerimizin, tüm vatandaşlarımızın bu sigortanın önemini bilmeleri gerektiğine inanıyorum. Bu bilinci yerleştirmemiz gerekiyor. Bizim 33 Meslek Komitemiz’den bir tanesi sadece sigorta acentelerinden oluşuyor. Meclisimiz, bunun bilincinde olduğu için böyle bir uygulama yaptı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu da bunu uygun gördü ve onayladı.”

AFETLER, YANGINLAR VE SİGORTALAR ANLATILDI Toplantıda Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Özerdem, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Buldan, Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye Müdürü Cem Kasapoğlu da birer sunum yaparak yangınlar, afetler ve sigortalar hakkında bilgi verdi. Toplantının ikinci bölümünde Allianz Sigorta A.Ş.Allianz Sigorta A.Ş. Kurumsal ve Midcorp Yangın ve Oto Dışı Kaza UW ve Reasürans Grup Başkanı Funda Çalışırişçi, Allianz Sigorta A.Ş. Riziko Kontrol Müdürü Cihan Haznedar, Allianz Sigorta A.Ş. Kurumsal Oto Dışı Kaza Sigortaları UW Müdürü Çiğdem Sözer sunum yaptı.